Знаменитості: Як знаходити друзів та житло у подорожах?
Пошук

Головна ПодорожіЯк знаходити друзів та житло у подорожах?
велосипед подростку
Какой выбрать велосипед подростку?
далі...
Укрзалізниця дивує іноваціями
далі...
20:00, 22 Лют 2021

Автор
Galina_Tsvyk

Як знаходити друзів та житло у подорожах?

94_couchsurfing-vector-logo.png (29.79 Kb)

Напевно, вже кожен з вас чув про таку спільноту мандрівників, як Couchsurfing, але й досі достеменно не знає, що це таке та як воно працює. Ми вирішили скласти для вас невеликий гід-порадник, завдяки якому ви зможете почати користуватися цим сервісом, подорожувати та знайомитися з десятками класних людей з усього світу.

Перше і найважливіше, що потрібно знати про Couchsurfing – це не «шарове ліжко закордоном». Каучсьорфінг – це в першу чергу спільнота мандрівників зі своєю атмосферою, і якщо ви розглядаєте цей сайт лише як можливість безкоштовно заночувати, далі можете не читати.

Заповнити профіль
Перше, що потрібно зробити одразу після реєстрації (вона безкоштовна) – уважно заповнити свій профіль. Персональна сторінка – це перше, що будуть бачити люди, у яких ви захочете заночувати та люди, яких ви зможете прийняти у себе.

Тому все має бути максимально достовірно та інформативно: коротко опишіть хто ви, чим займаєтеся – працюєте чи навчаєтеся, яку музику слухаєте, як любите подорожувати, тощо – все це набагато полегшить розуміння того, хто ви є та наскільки ваші інтереси співпадають з інтересами інших мандрівників.

На аватарку бажано поставити ваше справжнє фото, на якому чітко видно вас і ваше обличчя. Уявіть себе на місці людини, яка готова прийняти вас у себе вдома: чи довіряли б ви профілю, в якому замість аватарки бетмен чи розмите обличчя в окулярах? Не полінуйтесь також відшукати з десяток фотографій з ваших минулих подорожей – самостійних чи з друзями – і додати їх в альбоми на Couchsurfing. Це додасть людям впевненості у тому, що ви не бот, а справжня людина, яка, до того ж, любить подорожувати.

Якщо ви маєте можливість приймати гостей у себе і плануєте це робити найближчим часом – заповніть також секцію «Home», в якому детально опишіть особливості свого помешкання. Від вас не вимагається вказувати детальну адресу чи паролі до будинків – достатньо кількох абзаців про те, в якому районі міста ви живете, яким транспортом можна доїхати від вашої квартири до центру, чи проживають з вами сусіди по квартирі, що ви можете запропонувати гостю – ліжко чи матрац, і так далі. Людина знатиме, на що чекати (хоча зазвичай каучсьорфери надзвичайно невибагливі і готові на будь-які умови – краще спати у спальнику на підлозі в когось з місцевих, ніж на вокзалі з бомжами).

Як отримати відгуки
Якщо ви сподіваєтесь, що заповненого профілю вистачить для того, аби вас міг хтось прийняти – то це зовсім не так. Як ми вже писали, Couchsurfing – це в першу чергу спільнота, в якій важливе місце посідає взаємна довіра. А довіра з’являється лише з часом.

Кожен профіль на сайті може отримати відгуки від тих, хто вже гостював у цієї людини – щоб інші мандрівники могли почитати їх і дізнатися більше, ніж просто опис помешкання та інтереси. Саме завдяки відгукам можна відсіяти негатив чи неприємні ситуації: людина з кількома негативними відгуками навряд чи зможе прийняти у себе ще когось.

Отримати відгуки дуже просто – почніть приймати у себе гостей. Це насправді дуже просто і нестрашно. Якщо вам здається занадто неймовірним той факт, що незнайома людина буде ночувати у вас, для початку прийміть когось із своєї країни. Без мовного бар’єру та зі спільними світоглядами порозумітися буде значно легше, а після кількох досвідів вам буде зовсім просто прийняти і іноземних туристів. Головне правило – просто опишіть та поясніть своєму гостю ваш рівень очікувань – починаючи від готування їжі, робочим графіком, закінчуючи побутовими питаннями. Чимало людей працюють у будні, і відповідно, не можуть приділяти весь час своєму гостю. З іншого боку, багатьом гостям і не потрібна така увага хоста – і вони зовсім не образяться, якщо ви не будете водити їм екскурсії.

Після того, як ви успішно когось прийняли, обов’язково обміняйтесь відгуками – це золоте правило Каучсьорфінгу. Коротко опишіть, що вам найбільше сподобалось у цій людині та як ви провели час.

Навіть якщо ви не можете приймати когось у себе – живете з батьками, не самі в кімнаті чи щось у цьому роді, отримати відгуки все одно можна: встановіть свій статус на Wants to Meet Up, і влаштовуйте екскурсії для тих туристів, які вперше приїздять до вашого міста. Ви краще знаєте, куди їм варто сходити, і навіть нетривалі посиденьки в пабі дозволять вам отримати нове знайомство та новий відгук на сайті.

Як знайти вписку
І от, цей момент настав, і ви готові віддатись в руки долі і знайти когось цікавого, хто зможе прийняти вас під час вашої подорожі.

Пошук хостів на Couchsurfing налаштований дуже зручно, і ви можете вказати не лише місто, а й інші потрібні вам параметри – наприклад, стать, вікові рамки, кількість доступних місць для людей, профілі лише з фотографіями, і так далі.

Писати запити варто заздалегідь. Зрозуміло, що чим менше часу до вашого прибуття в місце призначення, тим менше шансів, що хтось прочитає ваш запит і зможе вас прийняти, тому найкращий час для цього – тиждень до вашої мандрівки. Цього часу достатньо, щоб знайти вільну людину, яка готова вас прийняти в себе.

Як обрати ідеального хоста
Звертайте увагу на профілі людей: чим вони цікавляться, де були, яку музику слухають, що пишуть інші користувачі про них у відгуках. Набагато більше шансів, що ви знайдете цікавого хоста, якщо він чи вона теж були у Кракові і слухає Red Hot Chilli Peppers як і ви.

Звертайте увагу на те, коли користувач востаннє був онлайн на сайті Couchsurfing: якщо з цього моменту пройшло вже більше місяця, зрозуміло, що ваша заявка навряд чи буде навіть прочитана.

Пишіть персоналізовані запити: вони мають більше шансів. Зацікавте людину собою, а не просто вставляйте копіпаст-повідомлення, адже хости отримують десятки таких запитів кожного дня, і навряд чи вам самим було б приємно опинитися в ролі такого адресату.

Якомога точніше вкажіть свій маршрут та часові рамки – це дозволить хосту краще спланувати спільний час (якщо він має можливість провести його з вами).

Для того, щоб у вас був результат, потрібна кількість. Інколи вистачає 2-3 запитів, і ви вже знаходите того, хто прийме вас, а іноді потрібно шукати значно більше людей. Чим популярніше місто – тим важче знайти хоста, і це треба розуміти. Барселону, Берлін та Лондон щороку відвідують мільйони туристів, з яких десятки тисяч зареєстровані на Couchsurfing, і конкуренція за те, щоб бути прийнятим, дуже велика. Цю проблему можна вирішити, якщо писати не лише тим, хто живе в самому місті, а й в його околицях: наприклад, з німецького Потсдаму до Берліну всього 30 хвилин електричкою.

Правила поведінки під час вписки
Якщо вас готові прийняти, ми вас вітаємо – це дуже круто!

Для того, щоб ваше перебування було взаємно приємним і вам, і хосту, варто знати кілька простих правил.

Перед поїздкою уточніть всі деталі розташування помешкання у разі, якщо вам не запропонують зустрітись десь в місті чи на вокзалі: точну адресу, код будинку, поверх та номер телефону про всяк випадок, щоб ви не блукали посеред ночі у центрі Парижу.

Чи можете ви використовувати постільну білизну, засоби гігієни та посуд в квартирі, де будете ночувати – це вже персональні особливості кожного хоста. В більшості випадків людина, яка приймає вас, не проти, якщо ви скористаєтеся її посудом чи постільною білизною, але зубну щітку все-таки треба брати свою :) З приводу готування їжі – також все залежить від хазяїна. Деякі туристи залюбки приготують щось цікаве разом з вами, адже це ще один спосіб зрозуміти культуру один одного та дізнатись більше про мандрівника.

На сайті сервісу є цілий порадник з приводу безпечного перебування у когось, і радимо прочитати вам ці поради перед тим, як десь їхати.

Що робити, якщо ніхто не відповідає
Ідеальних ситуацій – коли перша ж людина, якій ви написали, відповідає вам взаємністю, і готова прийняти у себе – практично не буває. І причин цьому дуже багато – починаючи від днів, на які ви хочете залишитись, погоди, здоров’я хоста до вашого профілю і складності мандрівки.

Тому перш ніж ви отримаєте позитивну відповідь, необхідно надіслати багато заявок. Якщо для невеликого міста може вистачити 2-4, то для великих столиць варто пробувати писати 10 і більше людям. Деякі з них взагалі не відпишуть вам, деякі відпишуть відмовою, а хтось, можливо, і візьме. Це нормальна практика спільноти – адже ніхто нікому нічого не зобов’язаний, і ви повинні розуміти це, перш ніж писати запити.

Якщо вам не надто щастить, і навіть після 20-ти надісланих заявок ніхто не відповідає, або вам приходять одні відмови, є ще один, останній шанс спробувати знайти вписку. Це групи Last Minute Request, які є практично для будь-якого великого міста.

Групи last minute створені для того, аби мандрівники могли залишати там екстрені запити у разі, якщо до прибуття в місто залишилось менше 1-2 днів, але вони досі не знайшли хоста. Введіть в пошук по групам слово last minute + назву міста, і ви обов’язково знайдете її.

Щоб залишити повідомлення в такій групі, достатньо вступити в неї. Максимально стисло опишіть, коли ви прибуваєте та скільки вас. Якщо пощастить – хтось з місцевих каучсьорферів побачить це повідомлення та вирішить прихистити вас.

Якщо ви досі вагаєтеся, чи варто пробувати свої сили в цій спільноті – не вагайтесь, це дуже круто. Хто ще, окрім місцевих людей, зможе показати вам всі таємниці свого міста, познайомити з пам’ятками та стати хорошим знайомим або навіть другом на іншому кінці планети?
Джерело: bilshe.com Теги: подорожі, Couchsurfing

В ТЕМУ:

Статті по темі:

Отпуск в Черногории
Недорогой отдых на Адриатике: туры в Черногорию
далі...
Як знаходити друзів та житло у подорожах?
далі...
роздрукувати
Система Orphus

Коментарі

Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Відео по темі:
 
  

Популярні новини

Партнери 

Інші новини

Шоу-біз

Мадонна влаштувала кастинг для пошуку нового бойфренда
Ідеальний чоловік має бути сексуальним, спортивним, пристрасним і веселим
Дженніфер Еністон розплакалася в прямому ефірі (фото)
Актриса зізналася, що їй дуже важко усвідомлювати, що вона провела на зйомках 10 років свого життя


Теги

Фото 4705, Меган Маркл 1850, принц Гаррі 1441, кейт міддлтон 1434, Інстаграм 1375, дженніфер лопес 1161, анджеліна джолі 975, Ріанна 806, Кім Кардашьян 803, принц вільям 797, Ірина Шейк 730, Бред Пітт 690, Ані лорак 673, Вікторія бекхем 651, Брітні Спірс 576, селена гомес 565, відео 539, Кайлі Дженнер 509, леді гага 501, бейонсе 487